SHKODËR , 70-VJEÇARI KA GJETUR VDEKJEN NË APARTAMENTIN E TIJ

Ismet Abdurrahmani i moshës rreth 70-vjeç ka gjetur vdekjen pasi apartamenti i tij u përshi nga flakët mbrëmjen e së dieles në lagjen “Ahmet Haxhia” ...

Aksident me pasojë vdekjen në vendin e quajtur “Ura e Zhajës“, fshati Zagorë M.Madhe

Një aksident me vdekje ka ndodhur në Malësinë e Madhe. Shtetasja Gj.D 55 vjeçe banuese në fshatin Bzhetë të Malësisë së Madhe ka humbur jetën ...

TEKNOFEST PËR HERË TË PARË NË SHKODËR

Për herë të parë në qytetin e Shkodrës do të promovohet festivali I teknologjisë, TEKNOFEST i mundësuar nga instituti “Yunus Emre”. Omer Kokçam, drejtor I ...

Edicioni Informativ i Lajmeve – 28.01.2020

Rama në Ukrainë: Synimi ynë, të sigurojmë një armëpushim të plotë dhe të qëndrueshëm

Në pozitën e kreut të OSBE-s, kryeministri Edi Rama po zhvillon, ashtu siç kish’ deklaruar një vizitë në Ukrainë. Gjatë fjalës së tij në një ...

SHKODËR, MBETJET VIJOJNË TË MBETEN NJË PROBLEM PA ZGJIDHJE

Menaxhimi i mbetjeve urbane dhe ndotja në bashkitë e Qarkut Shkodër vijon të mbetet një problem pa zgjidhje.Kështu edhe bashkia Shkodër ka një problem me ...

Mblidhet Shoqata e Gjuetarëve të Shkodres

Shoqata e Gjuetarëve të Shkodrës ka zhvilluar sot një takim me një pjesë të anëtarëve, në kuadër të riorganizimit nga e para të strukturave të ...

KORONAVIRUSI I RI , KONTROLLI NË PORTIN E SHËNGJINIT .

Të gjitha anijet që vijnë nga vendet perëndimore për tu përpunuar në portin e Shëngjinit, kontrollohen imtësisht nga autoritetet portuale dhe ato shëndetësore. Këto masa ...

Shqiptari kapet me drogë në kufi, ja ku e kishte fshehur!

Polica Kufitare ka vënë nën pranga, ditën e djeshme, 40 vjeçarin nga Saranda, shtetasin A.H. Pas kontrollit të automjetit të tij është konstatuar se në ...

Miratohet projektligji për amnistinë/ 700 të dënuar pritet të lirohen

Në mbledhjen e sotme Komisioni i Ligjeve ka miratuar projektligjin për amnistinë, i cili pritet t’i kalojë tashmë Kuvendit. Ky pr/ligj pritet t’iu japë lirinë ...

Ralf Gjoni, Komisioneve Evropiane të BE-së: Negociata, boll me Retorikë

Ralf Gjoni, deputet i opozitës së re ishte i ftuar në takimin e Komisioneve Evropiane të BE-së (Cosac) në Zagreb, nga ku u shpreh se ...

“Luga bosh e kryeministrit të dështuar”/ Tërmeti, Basha: Rama prodhoi vetëm korrupsion dhe gënjeshtra

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, me anë të një postimi në rrjete sociale shkruan për tërmetin e 26 nëntorit, i cili mori 51 jetë njerëzish, ...

Plas skandali, kompania e Agim Kajmakut merr tendera publik

Ish-kryebashkiaku i Vorës Agim Kamajku është në kërkim nga policia prej disa muajsh, megjithatë biznesi i tij familjar vijon të funksionojë normalisht. Madje ky biznes ...

SHKËMBIM ZJARRI NË SHKODER , PLAGOSET KALIMTARJA

Katër të rinj kanë qëlluar ndaj njëri-tjetrit në qytetin e Shkodrës me pistoleta duke lënë të plagosur një kalimtare të rastit, shtetasen Liljana Jeremia 35 ...

Deklarimi i dëmeve të tërmetit/ Banorët kanë 1 muaj kohë për njoftimin në platformën online

Të prekurit nga tërmeti kanë 1 muaj kohë për të vetëdeklaruar dëmet e banesave të tyre, në mënyrë që të përfitojnë nga programi për rindërtim. ...

‘Policët’ e Portokallisë’ bëjnë të lumtur dy djemtë e vegjël nga Bubqi (FOTO)

Puntata e parë e sezonit të katërt të programit “Dua të të bëj të lumtur” i ishte kushtuar tërësisht tërmetit të tmerrshëm të 26 nëntorit ...

PD, Balliu: Edi Rama është mbrojtësi më i madh i trafikantëve të drogës

Deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu, në një deklaratë për media, e cilëson kryeministrin e vendit si “mbrojtësi më i madh i trafikantëve të drogës” ...

BALLA , AKUZAT E METËS JANË KAPRIÇO DHE HISTORI IDIOTESKE

Presidenti Ilir Meta vijon tu bëjë thirrje popullit që të dalë në protestë me datën 2 mars kunër qeverisë që ai e quan organizatë mafioze ...

Përfshihet nga flakët zona e Çardhakut në Korçë, terreni i thyer pengon zjarrfikësit

Një zjarr ka përfshirë zonën e Çardhakut në qytetin e Korçës. Vatra e zjarrit është në afërsi të vendit ku janë vendosur edhe antenat e ...

Tronditet Tirana, plagosen me armë çifti i bashkëshortëve

Mbrëmjen e sotme rreth orës 21:40 në rrugën “Njazi Meka”, në kryeqytet në rrethana ende të paqarta janë plagosur me armë zjarri çifti i bashkëshortëve ...
scroll to top