ZBARDHET NGJARJA E NDODHUR NJË DITË MË PARË NË SHKODËR

85185411_625163694707699_1603396959014486016_o.jpg

Është zbardhur ngjarja e rëndë e ndodhur një ditë më parë në Shkodër , ku u raportua për të shtëna me armë në qënder të qytetit . Burime te sigurta nga policia e Shkodrës, bëjnë me dije se nuk kemi të bëjme me një koflikt të çastit , por dy të rinjtë Gledis Ustabeqiri 23 vjeç dhe Hygert Muçaj 32 vjeç të cilët tashmë janë shpallur në kërkim i kane ngritur prite 32-vjeçari Taulant Ahmeti.
Burimet flasin për një tentativ të mirfilltë vrasje ndaj shtetasit Taulant ahmeti , pasi ky i fundit sapo ka zbritur nga automjeti , në drejtim të tij i armatosur ka shkuar Gledis Ustabeqiri i shoqeruar nga Hygert Muçaj . Taulant Ahmeti ka zbritur nga automjeti atëherë Gledis Ustabeqiri i ka drejtuar armen , në këto momente ka ndërhyrë edhe Hygert Muçaj, i cili e ka goditur me një shufër hekuri në kokë, Taulant Ahmetin duke i shkaktuar dëme të renda .
Autoret kur kanë parë qëAhmeti nuk po largohej, madje është përgjigjur me konfrontim fizik, Ustabeqiri ka gjuajtur tre herë me armë zjarri drejt tij ,por fatmirsisht plumbi nuk e ka kapur dhe më pas ,janë larguar me mjetin e tyre, tip BENZ . Policia po vijon punën e tyre për arrestimin e dy të rinjve, ndersa ka shoqëruar vetëm Taulant Ahmetin, i cili pasi ka sqaruar sulmin ndaj tij , është lënë i lirë nga uniformat blu.
Mësohet se Ahmeti ka refuzuar të flasë për shkaqet që çuan dy të rinjtë të tentonin ta vrisnin , madje në polici ka thënë se nuk ka arritur të identifikoje personat që e kanë qëlluar pasi sipas tije kanë patur kapele dhe syze.
Vetëm një javë më parë disa të rinj u përplasen me armë zjarri në pedonalen e Shkodres , për pasojë mbeti e plagosur një kalimtare . Për këtë ngjarje janë arrestuar, Arian Rexha ,
Riad Xheladini si dhe Ension Buraku, të cilët qëlluan ndaj Mirsad Metës, i cili u kundërpergjigj , ky i fundit është shpallur në kërkim , dyshohet se konflikti e kishte zanafillën në prishjen e pazareve të droges .

scroll to top