Ja si i tha lamtumirë basketbollit, Kobe Bryant

rew5t.jpg

Kobe Bryant në momenti që vendosi të largohet nga sporti i basketbollit kishte shkruar një letër me titullin “I dashur basketboll”.

“Black Mamba” me këtë titull niste letrën, ku shprehte dashurinë e tij për basketbollin, sportin të cilin e bëri atë të pavdekshëm, ku arriti ti fitoj 5 tituj kampionë në karrierën e tij me Lakers.

Pasi që mbylli karrierën, Kobe e transformoi letrën e tij të lamtumirës në një film vizatimor për fëmijë, me një mesazh motivues për të rinjtë e sotëm, ku më zërin e tij lexonte tekstin.

Ky film u prezantu në ditën kur Laker tërhoqi fanellat me numrin 8 dhe 24, fanella të veshura pikërisht nga Bryant.

Filmi “Dear Basketball”, fitoi vjet çmim Oskar në kategorinë e filmave vizatimorë me metrazh të shkurtër.

scroll to top