Përplaset helikopteri, vdes legjenda e basketbollit Kobe Bryant

kob.jpg

Legjenda e basketbollit Kobe Bryant është ndarë nga jeta pas një përplasje me helikopter në Calabasas, California, njofton TMZ.

Bryant, 41 vjeç u raportua se ishte në helikopterin e tij privat me tre persona të tjerë kur u rrëzua.

Askush në bord të helikopterit nuk mbijetoi, sipas TMZ Sports.

Bryant është konsideruar si një nga lojtarët më të mëdhenj në historinë e NBA.

Kobe Bryant ka fituar 5 tituj kampion në NBA me skuadrën e Los Angeles Lakers. Bryant ka fituar dhe çmim Oscar për film me metrazh të shkurtër në 2018.

ka fituar dhe çmim Oscar për film me metrazh të shkurtër në 2018.

scroll to top