Lista e golashënuesve në Angli, ja se kush prinë

unnamed-14-3.jpg

Jamie Vardy mbetet në krye të listës së golashënuesve më të mirë në Premier Ligën Angleze.

Vardy nuk ka arritur të shënoj që nga humbje nga Manchester City, mirëpo vazhdon të jetë në krye të kësaj liste me gjithsej 17 gola të shënuara, përcjellë KosovaPress.

Pas tij renditet sulmuesi i Manchester Cityt, Sergio Aguero i cili me gjashtë golat e shënuara në tre ndeshjet e fundit, tanimë ka vetëm një gol më pak se sulmuesi i Leicesterit.

Ndërkohë që pas tyre renditen, Danny Ings, Marcus Rashford dhe Aubameyang me nga 14 gola të shënuara./KosovaPress/

Ja lista e 10-golashënuesve më të mirë këtë sezon në Premier Ligë:

1. Jamie Vardy: 17 goals (1,933 minutes)

2. Sergio Aguero: 16 goals (1,111 minutes)

3. Danny Ings: 14 goals (1,647 minutes)

4. Marcus Rashford: 14 goals (1,881 minutes)

5. Pierre-Emerick Aubameyang: 14 goals (1,945 minutes)

6. Tammy Abraham: 13 goals (1,842 minutes)

7. Mohamed Salah: 11 goals (1,621 minutes)

8. Sadio Mane: 11 goals (1,750 minutes)

9. Harry Kane: 11 goals (1,780 minutes)

10. Raheem Sterling: 11 goals (1,850 minutes)

scroll to top