Ulen sërish temperaturat, njihuni me parashikimin e motit për sot

ftoftttt.jpg

Sot vendi ynë do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh por që mundësitë për reshje janë të pakta.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga -4ºC deri në 05ºC, në zonat e ulëta nga 01ºC në 10ºC dhe në zonat bregdetare nga 06°C në 13ºC.

Era do të fryej në drejtim Verior me forcë valëzimi 2-3 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të sjellin por që mundësitë për reshje janë të pakta. Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -5ºC deri në 04ºC dhe në zonat e ulëta nga -1ºC në 05ºC.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit për qytetet e Shqipërisë por edhe në qytetet kryesore të botës.

scroll to top