WhatsApp-Image-2020-01-18-at-2.45.48-PM3-8.jpeg

Mbytet nga plehrat, Kina heq qeset plastike!

Kina, një nga përdorueset më të mëdha të plastikës në botë, bëri publik planin e saj për të reduktuar ndjeshëm produktet njëpërdorimshme të plastikës në mbarë…

WhatsApp-Image-2020-01-18-at-2.45.48-PM3-7.jpeg

Ç’ndodhi me WhatsApp-in të dielën?

WhatsApp ka rënë për mijëra njerëz në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Evropë dhe Azi. Mjaft përdorues filluan të shqetësohen kur panë paraditen e së dielës, se…