Rashica asiston në fitoren e madhe të Bremenit

unnamed-3-10.jpg

Fortuna Düsseldorf është mposhtur sot nga Werder Bremen, me rezultat minimal 0-1.

Në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të Bundesligës, Bremeni pati dominim në fushë, transmeton KosovaPress.

Goli i vetëm i takimit u shënua pas një goditje të lirë që e ekzekutoi mjeshtërisht Rashica, dhe topin me kokë e qëlloi Florian Kastenmeier (67’). Rashica pati edhe disa raste të mira, vlen të veçohet ai me kohë, ku goditjen e tij e ndali portieri kundërshtar.

Kjo fitore është shumë e madhe për Bermenin, pasi rrezikon rënien nga Bundesliga. Pas kësaj fitoreje Werder Bremen radhitet në pozitën e 16-të me 17-të.

Rezultatet e të gjitha ndeshjeve të zhvilluara sot në Bundesligë

scroll to top