Mourinho sërish ka akuza ndaj VAR

unnamed-1-15.jpg

Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho ka folur pas ndeshjes kundër Watfordit, ku skuadra e tij nuk arriti të marrë më shumë se një barazim.

Portugezi sërish ka sulmuar sistemin VAR, për gabimet e bëra.

“Teknologjia e vendosur në vijën fatale të portës nuk bënë gabime si VAR-i, Duhet të pranojmë që nuk shënuam për 2 milimetra”, tha Mou.

Gjithashtu Mourinho nuk ishte i kënaqur as me referimit gjatë kësaj ndeshje duke akuzuar gjyqtarin kryesor.

“Performancën e Tottenhamit, nëse nuk fusim brenda vendimit e VAR-it dhe gjyqtarit, ishte e mirë. E nisëm mirë dhe dominuam pjesën e parë, më pas ata u zgjuan dhe futën më shumë topa në zonën tonë. Pjesa e dytë ishte e barabartë”, përfundoi Mourinho./KosovaPress/

scroll to top