Rival i Zelenskit? Gjenerali përballë presidentit ukrainas

Lajmi pushtoi mediat këtë javë: Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenski i ka ofruar dorëheqjen gjeneralit mjaft popullor të ushtrisë ukrainase dhe komandantit të Forcave të Armatosura, Valerij Zalushnij. Ky i fundit duket se ka refuzuar. Nuk ka informacione dhe as një dekret zyrtar për arsyet e një dorëheqjeje. Mediat ukrainase ishin bazuar në burime anonime. Zyra […]

Vazhdo te lexosh

“Shqiptarët në terren po armatosen”, Vuçiç akuzon perëndimin: Duan të shkatërrojnë Serbinë, Kurti po bën spastrim etnik

Presidenti Aleksandër Vuçiç në një intervistë ka akuzuar ashpër Perëndimin dhe vendet e tjera të rajonit, që sipas tij po tentojnë shkatërrimin e Serbisë. Në një intervistë të dhënë mbrëmjen e sotme për një media serbe Aleksandar Vuçiç ka hedhur akuza ndaj Perëndimit dhe vendeve të rajonit se po shkatërrojnë Serbinë. Duke iu referuar një […]

Vazhdo te lexosh

Temperaturat pësojnë rritje, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Depërtimi i masave ajrore jugperëndimore me origjinë nga Anticikloni i Azoreve do të bëjë që edhe ditën e martë të kemi mot të qëndrueshëm e të kthjellët me kohëzgjatje të orëve me diell. Këto masa ajrore të ngrohta, rrezatimi diellor si dhe era jugore do të bëjë që nesër dhe ditët në vijim temperaturat të […]

Vazhdo te lexosh

Seria A do të ndryshojë emër pas marrëveshjes për sponsorizimet

Lega Serie A ka nënshkruar një marrëveshje të re sponsorizimi dhe që nga sezoni i ardhshëm do të jetë e njohur si Serie A Enilive, duke i dhënë fund partneritetit 25-vjeçar me TIM. Liga i kishte dhënë të drejtat e vetme për emrin kompanisë telefonike TIM, por kjo nuk do të ndodhë më që nga […]

Vazhdo te lexosh