Miratohet projektligji për amnistinë/ 700 të dënuar pritet të lirohen

Në mbledhjen e sotme Komisioni i Ligjeve ka miratuar projektligjin për amnistinë, i cili pritet t’i kalojë tashmë Kuvendit. Ky pr/ligj pritet t’iu japë lirinë ...

Vrau ‘gangsterin’ shqiptar në sy të familjes, arrestohet 22-vjeçari

Një suedez është arrestuar në aeroportin e Kopenhagën me dyshimin se ka vrarë Flamur ‘Alex’ Beqirin më 24 dhjetor në sy të familjes Beqiri, 36 ...

Virusi vdekjeprurës/ Kina në alarm, rritet numri i të vdekurve

Numri i të vdekurve nga virusi në Kinë është rritur në nëntë, ndërsa rriten frika pandemike. Numri i vdekjeve nga një koronavirus i ri në ...

PD, Balliu: Edi Rama është mbrojtësi më i madh i trafikantëve të drogës

Deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu, në një deklaratë për media, e cilëson kryeministrin e vendit si “mbrojtësi më i madh i trafikantëve të drogës” ...

Mblidhet KLP/ Ja vendimet e miratuara nga anëtarët

Ka nisur mbledhja e KLP në praninë e të gjithë anëtarëve. Në mbledhje është miratuar me 11 vota pro projektakti “Për caktimin e përkohshëm te ...

Ekskluzive/ Kapet në Tiranë “Escobari” turk! Kërkohej nga Franca, trafikuan 14 miliardë euro drogë

Një 53-vjeçar nga Turqia u kap në Shqipëri si i shumëkërkuar nga drejtësia franceze, si një nga trafikantët e familjes kriminale Baybesin, që si drejtues ...

RRUGA KOPLIK – DEDAJ NJË PREMTIM QË NUK ËSHTË REALIZUAR AKOMA

Nga të gjithë është premtuar kohë me parë vecanarisht sa here ka pasur fushata elektorale, rikonstruksioni i rruges Koplik – Dedaj. Madje premtimi ka arritur ...

Soreca- Kim: Reforma në drejtësi pasaporta e Shqipërisë në BE!

Reforma në drejtësi dhe zbatimi i saj është pasaporta dhe e ardhmja e Shqipërisë në BE dhe ajo që BE dhe SHBA kërkojnë nga Shqipëria. ...

Reagon sërish Lefter Alla për kokainën: Jam nisur drejt Tiranës, do i ngre padi Salianjit

Kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla ka reaguar sërish pas denoncimit të Partisë Demokratike se ai shfaqej në një video duke konsumuar kokainë. Ndërkohë që edhe ...

“Luga bosh e kryeministrit të dështuar”/ Tërmeti, Basha: Rama prodhoi vetëm korrupsion dhe gënjeshtra

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, me anë të një postimi në rrjete sociale shkruan për tërmetin e 26 nëntorit, i cili mori 51 jetë njerëzish, ...

Zhgënjim pas 100 vite parlamentarizëm/ Topalli: Me fat që s’jam më pjesë e kalbësirës politike. Dokle: Ka rënë niveli kulturor

Kryesuan Kuvendin në kohë të ndryshme dhe secili la shenjën e tij në drejtimin e seancave plenare. Jozefina Topalli dhe Namik Dokle në 100 vjetorin ...

SPAK nis punën/ Sekuestrohen hotele dhe automjete, ja grupi kriminal nën gjykim

SPAK ka nisur punën në mënyrë të vrullshme. Prokuroria e Posaçme njofton se me datë 17.01.2020 paraqiti në Gjykatën e Posaçme të Shkallës së Parë ...

Celularë, euro dhe çanta/ Mashtruan dhe grabitën 2 sirianë në Korçë, arrestohen 4 të rinj

Katër të rinj kanë rënë në pranga, pasi vodhën me dhunë dy shtetas sirianë në lagjen numër 8 të Korçës. Mësohet se të arrestuarit u ...

Edicioni Informativ i Lajmeve – 28.01.2020

Aksident me pasojë vdekjen në vendin e quajtur “Ura e Zhajës“, fshati Zagorë M.Madhe

Një aksident me vdekje ka ndodhur në Malësinë e Madhe. Shtetasja Gj.D 55 vjeçe banuese në fshatin Bzhetë të Malësisë së Madhe ka humbur jetën ...

SHKODËR , 70-VJEÇARI KA GJETUR VDEKJEN NË APARTAMENTIN E TIJ

Ismet Abdurrahmani i moshës rreth 70-vjeç ka gjetur vdekjen pasi apartamenti i tij u përshi nga flakët mbrëmjen e së dieles në lagjen “Ahmet Haxhia” ...

“21 janari”, 9 vite pa drejtësi/ Përkujtohen katër viktimat e protestës së 2011

I njëjti ritual që përsëritet për të nëntin vit në përkujtim të Ziver Veizit, Faik Myrtajt, Hekuran Dedës dhe Aleks Nikës, të vrarë nga plumbat ...

Roma kërkon me ngulm transferimin e Xherdan Shaqirin

Klubi italian kërkon të përforcohet pas lëndimit që pësoi Zaniolo dhe objektivi i ‘Gjallorosëve’ është mesfushori me prejardhje nga Gjilani. Shqiptari që përfaqëson Zvicrën mund ...

SHKODËR, MBETJET VIJOJNË TË MBETEN NJË PROBLEM PA ZGJIDHJE

Menaxhimi i mbetjeve urbane dhe ndotja në bashkitë e Qarkut Shkodër vijon të mbetet një problem pa zgjidhje.Kështu edhe bashkia Shkodër ka një problem me ...

SHKËMBIM ZJARRI NË SHKODER , PLAGOSET KALIMTARJA

Katër të rinj kanë qëlluar ndaj njëri-tjetrit në qytetin e Shkodrës me pistoleta duke lënë të plagosur një kalimtare të rastit, shtetasen Liljana Jeremia 35 ...
scroll to top