ZBARDHET NGJARJA E NDODHUR NJË DITË MË PARË NË SHKODËR

Është zbardhur ngjarja e rëndë e ndodhur një ditë më parë në Shkodër , ku u raportua për të shtëna me armë në qënder të ...

Aksident i rëndë në Shkodër/ 32-vjeçarja përplaset nga një makinë, vdes 3 orë më vonë në spital

Ditën e sotme një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Velipojë – Shkodër, në afërsi të kishës Velipojë. Një 28-vjeçar me makinë ka përplasur një ...

Hajduti i telefonave të shtrenjtë, arrestohet 34-vjeçari në Tiranë

Një 34-vjeçar është arrestuar nga policia në kryeqytet pasi akuzohet për vjedhje. Ky shtetas, në orët e pasdites, në zonën “Komuna e Parisit”, kishte vjedhur ...

Soreca uron Yuri Kim: Vit vendimtar për persepektivën evropiane të Shqipërisë

Ambasadori i Be, Luigi Soreca ka uruar ambasadoren e SHBA për marrjen e detyrës. “Mirësevini Ambasadorja e re e Sh.B.A Shqipëri! Të gatshëm për të ...

Virusi vdekjeprurës/ Kina në alarm, rritet numri i të vdekurve

Numri i të vdekurve nga virusi në Kinë është rritur në nëntë, ndërsa rriten frika pandemike. Numri i vdekjeve nga një koronavirus i ri në ...

GUR I ZI , PRITET PËRMIRSIMI I MENAXHIMIT TË MBETJEVE

Në njesine administrative Gur i Zi përgjatë viteve territori ka pësuar ndotje të mëdha, si shkak i një menaxhimi jo të mirë për implementimin projekteve, ...

SHKËMBIM ZJARRI NË SHKODER , PLAGOSET KALIMTARJA

Katër të rinj kanë qëlluar ndaj njëri-tjetrit në qytetin e Shkodrës me pistoleta duke lënë të plagosur një kalimtare të rastit, shtetasen Liljana Jeremia 35 ...

Edicioni Informativ i Lajmeve – 28.01.2020

Edicioni Informativ i Lajmeve – 28.01.2020Edicioni Informativ i Lajmeve – 28.01.2020Publiée par Televizioni Kopliku sur Mardi 28 janvier 2020

Rama jep lajmin e madh, për herë të parë në Shqipëri do të ndërtohet…

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar ditën e sotme se për herë të parë në Shqipëri në zonën e Karavastasë do të ndërtohet parku Fotovoltaik. Ky ...

Vrau ‘gangsterin’ shqiptar në sy të familjes, arrestohet 22-vjeçari

Një suedez është arrestuar në aeroportin e Kopenhagën me dyshimin se ka vrarë Flamur ‘Alex’ Beqirin më 24 dhjetor në sy të familjes Beqiri, 36 ...

“21 janari”, 9 vite pa drejtësi/ Përkujtohen katër viktimat e protestës së 2011

I njëjti ritual që përsëritet për të nëntin vit në përkujtim të Ziver Veizit, Faik Myrtajt, Hekuran Dedës dhe Aleks Nikës, të vrarë nga plumbat ...

“Luga bosh e kryeministrit të dështuar”/ Tërmeti, Basha: Rama prodhoi vetëm korrupsion dhe gënjeshtra

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, me anë të një postimi në rrjete sociale shkruan për tërmetin e 26 nëntorit, i cili mori 51 jetë njerëzish, ...

AKSIDENT NË JUBAN , PLAGOSET 25 VJEÇARI

Një automjet tip fiat ngjyrë e zezë me targa AA 102 IE i cili po qarkullonte me shpejtësi ka dalë nga rruga dhe më pas ...

“Komisioni i Venecias pranon kërkesën e Presidentit”/ Ja për çfarë kërkon përgjigje Meta

Komisioni i Venecias, ka konfirmuar zyrtarisht se ka pranuar kërkesën e Presidentit të Republikës, Ilir Meta për dhënien e një opinioni për veprimtarinë antikushtetuese të ...

SHKODËR , 70-VJEÇARI KA GJETUR VDEKJEN NË APARTAMENTIN E TIJ

Ismet Abdurrahmani i moshës rreth 70-vjeç ka gjetur vdekjen pasi apartamenti i tij u përshi nga flakët mbrëmjen e së dieles në lagjen “Ahmet Haxhia” ...

‘Policët’ e Portokallisë’ bëjnë të lumtur dy djemtë e vegjël nga Bubqi (FOTO)

Puntata e parë e sezonit të katërt të programit “Dua të të bëj të lumtur” i ishte kushtuar tërësisht tërmetit të tmerrshëm të 26 nëntorit ...

Të shtëna me armë zjarri në Shkodër pas konfliktit të dy të rinjve

Shkoder/ Informacion Paraprak Më datë 12.02.2020, rreth orës 14:00, në vendin e quajtur Parruce, në rrethana ende të paqarta, dyshohet se një shtetas ka qëlluar ...

Përfundon mbledhja e Këshillit Politik/ Propozimet e opozitës për reformën zgjedhore

Tek mjediset e Europe House u mblodh katërshja e reformës zgjedhore Gjiknuri, Bylykbashi, Hajdari, Vasili po ashtu edhe ekspertët përkatës në atë që u quajt ...

Rama në Ukrainë: Synimi ynë, të sigurojmë një armëpushim të plotë dhe të qëndrueshëm

Në pozitën e kreut të OSBE-s, kryeministri Edi Rama po zhvillon, ashtu siç kish’ deklaruar një vizitë në Ukrainë. Gjatë fjalës së tij në një ...

Meta në Izrael: Bota përkujton 75-vjetorin e çlirimit të Aushvicit. Antisemitizmi nuk ka vend në shoqëritë tona!

Presidenti i Republikës, Ilir Meta u prit sot me nderime të veçanta në një takim me kryetarin e Parlamentit të Izraelit, Yuli Edelstein. Presidenti Meta ...
scroll to top