Vrau ‘gangsterin’ shqiptar në sy të familjes, arrestohet 22-vjeçari

Një suedez është arrestuar në aeroportin e Kopenhagën me dyshimin se ka vrarë Flamur ‘Alex’ Beqirin më 24 dhjetor në sy të familjes Beqiri, 36 ...

Mblidhet KLP/ Ja vendimet e miratuara nga anëtarët

Ka nisur mbledhja e KLP në praninë e të gjithë anëtarëve. Në mbledhje është miratuar me 11 vota pro projektakti “Për caktimin e përkohshëm te ...

Deklarimi i dëmeve të tërmetit/ Banorët kanë 1 muaj kohë për njoftimin në platformën online

Të prekurit nga tërmeti kanë 1 muaj kohë për të vetëdeklaruar dëmet e banesave të tyre, në mënyrë që të përfitojnë nga programi për rindërtim. ...

Detaje të reja/ Atentati me armë zjarri në lokalin e Vlorës, çfarë ka zbuluar grupi hetimor

Të shtunën (18 janar), diku rreth orës 18:22, në lagjen “Bashkimi” në Vlorë mbetën të plagosur brenda në lokal dy persona, pasi u qëlluan me ...

Soreca- Kim: Reforma në drejtësi pasaporta e Shqipërisë në BE!

Reforma në drejtësi dhe zbatimi i saj është pasaporta dhe e ardhmja e Shqipërisë në BE dhe ajo që BE dhe SHBA kërkojnë nga Shqipëria. ...

Ekskluzive/ Kapet në Tiranë “Escobari” turk! Kërkohej nga Franca, trafikuan 14 miliardë euro drogë

Një 53-vjeçar nga Turqia u kap në Shqipëri si i shumëkërkuar nga drejtësia franceze, si një nga trafikantët e familjes kriminale Baybesin, që si drejtues ...

Roma kërkon me ngulm transferimin e Xherdan Shaqirin

Klubi italian kërkon të përforcohet pas lëndimit që pësoi Zaniolo dhe objektivi i ‘Gjallorosëve’ është mesfushori me prejardhje nga Gjilani. Shqiptari që përfaqëson Zvicrën mund ...

Celularë, euro dhe çanta/ Mashtruan dhe grabitën 2 sirianë në Korçë, arrestohen 4 të rinj

Katër të rinj kanë rënë në pranga, pasi vodhën me dhunë dy shtetas sirianë në lagjen numër 8 të Korçës. Mësohet se të arrestuarit u ...

SHORTEU NË SPAR , FITOHET NJË MAKINË

Kur vjen puna tek ushqimet, produktet shtëpiake tek tek cilësia e jetës dhe tek shëndeti i familjes sone, gjithmone zgjedhja e parë është Spar. Spar ...

Vlorë/ Makina del nga rruga dhe shpërthen në flakë

Një automjet është aksidentuar dhe ka rënë në një kanal në fshatin Risili të Vlorës. Automjeti nga përplasja ka marrë flakë. Drejtuesi i automjetit fatmirësisht ...

“Dosja 184 të transferohet në SPAK”/ PD: Të hetohet për vjedhjen e zgjedhjeve në Dibër

Partia Demokratike i kërkoi informacion zyrtar Prokurorisë së Dibrës për dosjen 184, sa i takon zgjedhjeve në Dibër, dosje e cila u transferua atje nga ...

Ekskluzive/ Abuzim me 5 milionë euro te Autoriteti i Aviacionit Civil, kërkohet shkarkimi i Krislen Kerrit

Kontrolli i Lartë i Shtetit përmes një raporti prej 30 faqesh ka publikuar shkeljet e rënda të kryera nga Autoriteti i Aviacionit Civil, përgjatë periudhës ...

Debati për anëtarët e Kushtetueses/ Presidenca kërkesë “Venecias”

Komisioni Venecias është duke përgatitur dërgimin e një misioni fakt mbledhës në Shqipëri, pas kërkesës të parlamentit në lidhje me çështjen e Gjykatës Kushtetuese dhe ...

AKSIDENT NË JUBAN , PLAGOSET 25 VJEÇARI

Një automjet tip fiat ngjyrë e zezë me targa AA 102 IE i cili po qarkullonte me shpejtësi ka dalë nga rruga dhe më pas ...

Reagon sërish Lefter Alla për kokainën: Jam nisur drejt Tiranës, do i ngre padi Salianjit

Kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla ka reaguar sërish pas denoncimit të Partisë Demokratike se ai shfaqej në një video duke konsumuar kokainë. Ndërkohë që edhe ...

‘Policët’ e Portokallisë’ bëjnë të lumtur dy djemtë e vegjël nga Bubqi (FOTO)

Puntata e parë e sezonit të katërt të programit “Dua të të bëj të lumtur” i ishte kushtuar tërësisht tërmetit të tmerrshëm të 26 nëntorit ...

Ambasadori OSBE/ Reforma zgjedhore sfidë e vështirë, duhet kompromis

Zyra e OSBE-së për Institucione Demokratike dhe të Drejtat e Njeriut (OSBE/ODIHR) dhe Prezenca e OSBE-së në Shqipëri organizuan sot, në Tiranë, një konferencë për ...

SHKODËR , SHPËRTHIM ME TRITOL NË SHTËPINË E ISH – BASKETBOLLISTIT

Një sasi tritoli ka tronditur lagjen “Qafë Hardhi” në Shkodër në orët e para të mëngjesit. Sasia e tritolit është vendosur në banesën e shtetasit ...

SHKËMBIM ZJARRI NË SHKODER , PLAGOSET KALIMTARJA

Katër të rinj kanë qëlluar ndaj njëri-tjetrit në qytetin e Shkodrës me pistoleta duke lënë të plagosur një kalimtare të rastit, shtetasen Liljana Jeremia 35 ...

Aksident i rëndë në Shkodër/ 32-vjeçarja përplaset nga një makinë, vdes 3 orë më vonë në spital

Ditën e sotme një aksident ka ndodhur në aksin rrugor Velipojë – Shkodër, në afërsi të kishës Velipojë. Një 28-vjeçar me makinë ka përplasur një ...
scroll to top