“21 janari”, 9 vite pa drejtësi/ Përkujtohen katër viktimat e protestës së 2011

I njëjti ritual që përsëritet për të nëntin vit në përkujtim të Ziver Veizit, Faik Myrtajt, Hekuran Dedës dhe Aleks Nikës, të vrarë nga plumbat ...

Sa kohë mori formimi i qeverive ndër vite, a do ta thyejnë rekordin Kurti e Mustafa?

Në kohën kur do të duhej që të bëheshin analiza e vlerësime për 100-ditëshin e qeverisjes në Republikën e Kosovës, po bëhen parashikime rreth të ...

Mblidhet Shoqata e Gjuetarëve të Shkodres

Shoqata e Gjuetarëve të Shkodrës ka zhvilluar sot një takim me një pjesë të anëtarëve, në kuadër të riorganizimit nga e para të strukturave të ...

“Grupi” i Shijakut dërgohet për gjykim, sekuestrohen hotele e makina me vlerë 5 milionë euro

Janë sekuestruar paraprakisht rreth 300 mijë metra katrorë tokë dhe hotele e makina me vlerë 5 milionë euro, nga pronat e grupit që u bë ...

“Anti-shpifja”/ Gjonaj: Të rrëzohet! Këshilltari i Metës: Ligji nuk sjell rregullimin e pritshëm

Po mbahet mbledhja e radhës e komisionit të medias, ku po diskutohet paketa anti-shpifje. “Paketa anti-shpifje është realizuar në bashkëpunim me OSBE. I qëndrojmë kërkesës ...

Ulen sërish temperaturat, njihuni me parashikimin e motit për sot

Sot vendi ynë do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh por që mundësitë për reshje janë të pakta. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë ...

SHKODËR , 70-VJEÇARI KA GJETUR VDEKJEN NË APARTAMENTIN E TIJ

Ismet Abdurrahmani i moshës rreth 70-vjeç ka gjetur vdekjen pasi apartamenti i tij u përshi nga flakët mbrëmjen e së dieles në lagjen “Ahmet Haxhia” ...

Roma kërkon me ngulm transferimin e Xherdan Shaqirin

Klubi italian kërkon të përforcohet pas lëndimit që pësoi Zaniolo dhe objektivi i ‘Gjallorosëve’ është mesfushori me prejardhje nga Gjilani. Shqiptari që përfaqëson Zvicrën mund ...

Celularë, euro dhe çanta/ Mashtruan dhe grabitën 2 sirianë në Korçë, arrestohen 4 të rinj

Katër të rinj kanë rënë në pranga, pasi vodhën me dhunë dy shtetas sirianë në lagjen numër 8 të Korçës. Mësohet se të arrestuarit u ...

100 vjetori i Kongresit të Lushnjës/ Meta: Vendimet e këtij Kuvendi janë mesazhe për reflektim!

Me rastin e 100-vjetorit të Kongresit të Lushnjës, presidenti Ilir Meta ka bërë një reagim në facebook. “100 vjet më vonë, vendimet e këtij Kuvendi ...

Fluks nga gripi në Berat/ Çdo ditë paraqiten 100 fëmijë në spital

Fluksi i fëmijëve të të gjitha moshave ka ardhur në rritje në Repartin e Pediatrisë të Spitalit Rajonal Berat,ku 3 javët e para të vitit ...

Meta në Izrael: Bota përkujton 75-vjetorin e çlirimit të Aushvicit. Antisemitizmi nuk ka vend në shoqëritë tona!

Presidenti i Republikës, Ilir Meta u prit sot me nderime të veçanta në një takim me kryetarin e Parlamentit të Izraelit, Yuli Edelstein. Presidenti Meta ...

Hajduti i telefonave të shtrenjtë, arrestohet 34-vjeçari në Tiranë

Një 34-vjeçar është arrestuar nga policia në kryeqytet pasi akuzohet për vjedhje. Ky shtetas, në orët e pasdites, në zonën “Komuna e Parisit”, kishte vjedhur ...

Deklarimi i dëmeve të tërmetit/ Banorët kanë 1 muaj kohë për njoftimin në platformën online

Të prekurit nga tërmeti kanë 1 muaj kohë për të vetëdeklaruar dëmet e banesave të tyre, në mënyrë që të përfitojnë nga programi për rindërtim. ...

KORONAVIRUSI I RI , KONTROLLI NË PORTIN E SHËNGJINIT .

Të gjitha anijet që vijnë nga vendet perëndimore për tu përpunuar në portin e Shëngjinit, kontrollohen imtësisht nga autoritetet portuale dhe ato shëndetësore. Këto masa ...

Vlorë/ Përfshihet nga flakët dyqani

Vlorë/ Përfshihet nga flakët dyqani 26/01/2020 20:17   Një dyqan i riparim televizorëve është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme. Zjarrëfikësit kanë bërë të mundur fikjen e ...

RRUGA KOPLIK – DEDAJ NJË PREMTIM QË NUK ËSHTË REALIZUAR AKOMA

Nga të gjithë është premtuar kohë me parë vecanarisht sa here ka pasur fushata elektorale, rikonstruksioni i rruges Koplik – Dedaj. Madje premtimi ka arritur ...

“Luga bosh e kryeministrit të dështuar”/ Tërmeti, Basha: Rama prodhoi vetëm korrupsion dhe gënjeshtra

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, me anë të një postimi në rrjete sociale shkruan për tërmetin e 26 nëntorit, i cili mori 51 jetë njerëzish, ...

9 vjet pa drejtësi/ Përkujtohen 4 viktimat e 21 janarit

Publikimi i kësaj video i dha zjarr zemërimit të opozitës socialiste e cila organizoi një protest massive mëngjesin e 21 janarit të vitit 2011 përballë ...

Ekskluzive/ Abuzim me 5 milionë euro te Autoriteti i Aviacionit Civil, kërkohet shkarkimi i Krislen Kerrit

Kontrolli i Lartë i Shtetit përmes një raporti prej 30 faqesh ka publikuar shkeljet e rënda të kryera nga Autoriteti i Aviacionit Civil, përgjatë periudhës ...
scroll to top